جامبوبگ چیست؟

جامبوبگ کیسه‌ای با ابعاد بزرگ است که از پارچه‌های مستحکم ساخته شده و به کمک آن می‌توان بین 500 تا 2000 کیلوگرم بار را جابجا کرد. جامبوبگ با نام‌های دیگری نظیر بیگ‌بگ، بالک بگ و کیسه فله‌بر هم شناخته می‌شود و برای جابجایی مواد مختلفی مانند سیمان، کود، محصولات شیمیایی، دارو، محصولات کشاورزی و … مورد استفاده قرار می‌گیرد.

جنس این جامبوبگ‌ها از پلی پروپیلن بوده که بسته به سلیقه هر فرد می‌توان در کنار این لایه از نایلون، پارچه لمینت‌دار یا … کمک گرفت. حمل این گونی‌ها به کمک لیفتراک در داخل کارگاه‌ها و کارخانجات صورت می‌پذیرد و لیفتراک با کمک دسته‌های نصب شده بر روی جامبوگ، بسته را بلند کرده و جابجا می‌کند.

برای خرید جامبوبگ با ما تماس بگیرید:

0982188325601

معرفی جامبوبگ

جامبوبگ (بیگ بگ) کیسھ ھایی بزرگ با ظرفیتی مابین 500 تا 2000 کیلوگرم است. این کیسه ھا جھت بستھ بندی و حمل و نقل محصولات خشک گرانولی، پولکی و پودری استفاده می شوند. بنا به تقاضای مصرف کننده جامبوبگ ھا با لایه نایلون داخلی یا بدون آن، با استفاده از پارچه ھای لمینت دار یا بدون لمینت قابل تولید ھستند. جامبوبگ ھا را میتوان از پارچه ھای گرد بافت یا صاف پلی پروپیلن تولید نمود که نوع پارچه مورد استفاده بر اساس ظرفیت بارگیری ایمن (SWL (و ضریب ایمنی (CSF (و وزن محموله انتخاب می شود.

جامبوبگ ھا بر اساس تقاضا میتوانند برای بلند کردن و جابجایی توسط لیفتراک ھا و جرثقیل ھا، پر کردن یا تخلیه تولید شوند. این بسته بندی نسبت به استفاده از پالت و کیسه برای حمل و نقل و نگھداری کالا و محصولات، ساده و اقتصادی است و از این جھت میتواند جایگزین مناسبی باشد.

جامبوبگ

کاربرد جامبوبگ یا بیگ بگ

برای انتقال و جابجایی هر محصولی نیاز است که در ابتدا آن را بسته بندی کنیم و هر محصولی بسته بندی مخصوص به خود را دریافت می‌کند. شاید برای شما سوال پیش آید جهت بسته بندی و انتقال سیمان یا مواد شیمیایی از چه بسته بندی استفاده می‌شود؟ جامبوبگ با جنس پلی پروپیلن بهترین انتخاب برای جابجایی این گونه مواد است زیرا علاوه بر ظرفیت بسیار بالا، مقاومت بسیار خوبی دارند. این کیسه‌ها بسیار کم حجم بوده و انعطاف پذیری قابل توجهی از خود بروز می‌دهد.

انواع جامبوبگ بر اساس مشخصات ظاهری

جامبوبگ‌ها را می‌توان با توجه به معیارهای مختلفی تقسیم بندی کرد که تقسیم بندی با توجه به شکل ظاهری آن‌ها سبب آشنایی با انواع مختلف آن خواهد شد.

 • جامبوبگ دو بند
 • جامبوبگ چهار بند
 • جامبوبگ هشت بند
 • جامبوبگ یو شکل
 • جامبوبگ پالتی
 • جامبوبگ کلاهی
 • جامبوبگ دسته غلافی
 • جامبوبگ اسلینگ

انواع جامبوبگ بر اساس نوع تخلیه

جامبوبگ بسته به نحوه تخلیه در دو نوع مختلف جای می‌گیرد.

 • کیسه ته صاف جامبوبگ: این کیسه‌ها یک بار مصرف بوده و پس از یک بار جابجایی مواد باید دور انداخته شود.
 • کیسه با قیف تخلیه جامبوبگ: این کیسه‌ها نسبت به مدل ته صاف دارای قیمت بیشتری هستند زیرا تا چند بار می‌توان از آن‌ها استفاده کرد و تخلیه آن‌ها راحت انجام می‌پذیرد.

مزایای استفاده از جامبوبگ

 • وزن سبک و انعطاف پذیری بالا
 • حمل راحت با کمک لیفتراک و جرثقیل در کارخانجات
 • مقاوم در برابر رطوبت
 • صرفه جویی در هزینه بسته بندی
 • حمل و نقل سریع
 • صرفه جویی در فضای ذخیره سازی انبار
 • قابل بازیافت

جامبوبگ جزو محبوب ترین وبه صرفه ترین روش استفاده است. ساخت متنوع 4 جانبی + کف ساکولار یا مدل U + 2 در ساخت solicitata در حالت خاص هر مشتری که ساختار مراقبت خاص خود را دارد یا مدل های متنوعی برای کاربردهای مختلف دارد.
در ظرفیت ظرفیت solicitata تنها یک کیسه می تواند تا 2000 کیلوگرم محصول با مقاومت 5: 1 را در خود جای دهد لایه زیرین از لمینت یا غیر لمینیت ، با پارچه ضد لغزش (ساخته شده از دانه بندی ریز) ، ساخته شده از پلی اتیلن یا آلومینیوم ساخته شده است. این جزئیات زیادی دارد و می توان از آن در صفحه طراحی بعدی بازدید کرد.

تماس با ماگماماینر جهت خرید جامبوبگ:

982188325601+

جنس جامبوبگ های 8 بند چیست؟

بسته به شرایط محیطی که جامبوبگ در آن مورد استفاده قرار میگیرند، جنس الیاف آن متفاوت می باشد.برای مثال به جامبوبگ هایی که زمان طولانی در مقابل آفتاب یا اشعه ماوراء بنفش هستند نخ ها و موادی برای مقاوم سازی افزوده میشود تا مقاومتششان بالا تر رود. جامبوبگ یا بیگ بگ ها بسته به سفارشات شکل های مختلفی نیز دارند.

شکل های مختلف جامبوبگ ها:

جامبوبگ uشکل به این صورت است که یک پارچه سرتاسری دو طرف و ته جامبو بگ  و دو تکه پارچه دیگر در بدنه  دوخته و قرار گرفته است.

جامبوبگ 4پنل که در هر طرف چهار پارچه مجزا  که به همدیگر و ته کیسه جامبوبگ ایجاد شده است و دسته ها به خط افقی گوشه ها دوخته شده اند.

موردی که جامبوبگ را از هم متمایز میکند نوع دسته ها و بند ها می باشد.

جامبوبگ یا بیگ بگ 8بند:

جامبوبگ یابیگ بگ ها که چهار بند دارند ممکن است موقع حمل بار شاید دچار پارگی شوند و بار را نتوانند تحمل کنند. در این مواقع از جامبوبگ های هشت بند استفاده میشود طول عمر بسیار بالاتری دارد و شکم هم در نمی آورد.طراحی دوخت این نوع جامبوبگ یک تکه است و از پارچه گردباف استفاده  میشود .دسته ها به کف چهار طرف دوخته شده است.

جامبوبگ ها

جامبوبگ های هشت بند قابلیت این را دارند که تعداد دفعات زیادتری مورد استفاده قرار بگیرند.

سابقه جامبوبگ هشت بند :

جامبوبگ اولین بار سال1993 توسط اتریش جهت جابجایی محصولات کشاورزی ساخته شده است. البته با پیشرفت علم و تکنولوژی نوع بی کم و کاست آن در سال های آینده ساخته شد.

جنس جامبوبگ های 8 بند چیست؟

بسته به شرایط محیطی که جامبوبگ در آن مورد استفاده قرار میگیرند، جنس الیاف آن متفاوت می باشد.برای مثال به جامبوبگ هایی که زمان طولانی در مقابل آفتاب یا اشعه ماوراء بنفش هستند نخ ها و موادی برای مقاوم سازی افزوده میشود تا مقاومتششان بالا تر رود. جامبوبگ یا بیگ بگ ها بسته به سفارشات شکل های مختلفی نیز دارند.

کاربرد جامبوبگ چیست؟

جامبوبگ ها برای استفاده و جا به جا کردن مواد فله ای و پودری مورد استفاده قرار میگیرند.و جزء ارزان ترین و بصرفه ترین ها هستند.

انواع و اقسام جامبوبگ ها:

جامبو بگ ها بر اساس وزن ، دسته ، جنس پارچه تقسیم بندی می شوند.جامبوبگ تهویه دار،جامبوبگ مقاوم در برابر اشعه بنفش،جامبوبگ مقاوم در برابر التریسیته،

بافل بگ یا Qبگ مکبی و برای صادرات محصولات پتروشیمی،دارای دو حالت ساده و لمینتی برای جلوگیری از شکم دار شدن کیشه در هنگام جابجایی است.باعث زیبایی و همچنین فضای کمی را میگیرد.

تقسیم بندی جامبوبگ براساس وزن:

طراحی جامبو بگ یا بیگ بگ از نظر ظرفیت بار طراحی میشود و وزن قابل تحمل از آنها 500 کیلو ، 1، 1.5، 2، 5 تن می باشد.و تحمل وزن بستگی به جنس و الیاف گونی مورد استفاده شده و نحوه دوخته شدن آن هنگام دوخت و جایگذاری دسته ها می باشد.

تقسیم بندی جامبوبگ براساس جایگذاری دسته :

تسمه هایی با جنس پلی پرو پیلن برای دسته های جامبو بگ طراحی شده اند که دارای مقاومت کششی بسیار زیادی می باشند.

و دسته های تسمه و قابل انعطاف به صورت 2 دسته ای ،4 دسته ای، 8 دسته ای تقسیم بندی میشوند. که برای جابجایی با لیفتراک یا جرثقیل به راحتی جابجا شوند.

لمینت در جامبوبگ چه کاربردی دارد؟

لمینت به عنوان لایه محافظی عمل میکند .و از نفوظ رطوبت کمابیش جلوگیری میکند چون برای رطوبت های بیشتر از نایلون با جنس پلی اتیلن استفاده میشودو.

تقسیم بندی جامبوبگ بر اساس پارچه مصرفی:

پارچه مصرفی در جامبو بگ یا بیگ بگ گونی است .جنس پارچه بد ریز و پلی پرو پیلن ساخته شده که تحمل بسیار زیادی در حمل بار دارد.

کیفیت در نظر گرفته شده بر اساس گرم بر متر مربع است.یعنی به این صورت که ا متر مربع از پارچه چ وزنی بر حسب گرم دارا است.و گونی ها وزن هایی 135گرمی ،150 گرمی، 175 گرمی،180 گرمی،200گرمی دارند. و به صورت کلی دو جامبو بک که در ابعاد یکسانی هستند ولی از نظر تحمل وزن متفاوت می باشند. و مورد دیگر اینکه نخ استفاده شده هنگام دوخت و ضد اشعه بودن و در برابر پوسیدگی هنگام آفتاب بودن تاثیر فراوان در قیمت دارد.

بهترین راه برای تضمین خرید جامبو بگ یا بیگ بگ از خریدار شرط تحویل باربری می باشد.

جامبو بگ و بیگ بگ

تقسیم بندی جامبوبگ براساس دوخت سرو ته:

جامبوبگ سرباز

جامبوبگ درب صندوقی

جامبوبگ درب لیفه

جامبوبگ درب قیف

حمل و نقل جامبوبگ

جامبوبگ و مقاومت در برابر رطوبت:

جامبوبگ ها با پارچه ی لمینت دار و مقاوم در برابر رطوبت درجه پایین می توانند تامین کنند.ولی در رطوبت های بالاتر به علاوه لمینت از یک لایه نایلون در داخل گونی های جامبوبگ و بیگ بگ قرار میگیرد.

قیمت جامبوبگ:

قیمت جامبوبگ با نوسانات قیمت درلارو ارز و ماده اولیه همچون پلی پروپلین تغییر میکند.

جامبوبگ ھا را میتوان با استفاده از لیفتراک یا جرثقیل به راحتی از بخش بالا بلند و جابجا کرد. این کیسه ھا مناسب ترین و از نظر اقتصادی کم ھزینه ترین نوع بسته بندی و حمل و نقل و انبار کردن مواد خشک و فله ھستند که با استفاده از آن ھا دیگر نیازی به بسته بندی دیگر یا پالت نخواھد بود. ھرساله در جھان حمل و نقل بیش از 500 میلیون تن از محمولات در جھان با استفاده از جامبوبگ ھا انجام می شود.

جامبوبگ ھا جھت نگھداری، جابجایی و حمل و نقل انواع مواد دارویی، شیمیایی، معدنی، سیمان، محصولات غذایی، پتروشیمی، کودھای شیمیایی و انواع دیگری از مواد و محصولات فله استفاده می شوند. متناسب با تقاضای مشتری جامبوبگ ھا میتوانند با استفاده از پارچه ھای لمینت دار یا بدون لمینت، و با لایه داخلی نایلونی یا بدون آن تولید شوند. جامبوبگ ھا را میتوان از پارچه ھای گرد بافت یا صاف پلی پروپیلن (PP )تولید نمود. نوع پارچه ای که برای تولید جامبوبگ استفاده می شود برمبنای ظرفیت بارگیری ایمن (SWL )و ضریب ایمنی (SF )و وزن محموله انتخاب می شود.

گروه مهندسین و مشاورین ماگما ماینر با کادر مجرب خود تمام شرایط را برای شما فراهم نموده اند تا محصولات با کیفیت و مرغوب را تهیه و خریداری نمایید.

برای خرید با ما تماس بگیرید.

0982188325601

سوالات متداول:

جامبوبگ چیست؟

جامبوبگ یا بیگ بگ یک کیسه بزرگ است که از پارچه ضخیم ساخته شده و می تواند 500-2000 کیلوگرم کالا را در خود جای دهد. جامبوبگ با نام های دیگری مانند جامبو بگ، مولتی بگ و مولتی بگ شناخته می شود و برای سیمان، کود، محصولات شیمیایی، دارو، محصولات کشاورزی و غیره استفاده می شود. استفاده برای انتقال دستگاه های مختلف مانند

کاربردهای جامبوبگ یا بیگ بگ

برای انتقال و حمل هر کالایی ابتدا باید آن را بسته بندی کنیم و هر کالا بسته خاص خود را می گیرد. شاید برای شما سوال پیش آمده باشد که برای بسته بندی و حمل سیمان یا مواد شیمیایی از چه نوع بسته بندی استفاده می شود؟ جامبوبگ های ساخته شده از پلی پروپیلن بهترین انتخاب برای حمل این گونه کالاها هستند زیرا علاوه بر ظرفیت زیاد، مقاومت بسیار خوبی نیز دارند.

قیمت و خرید جامبوبگ

قیمت یک جامبوبگ به دلیل نوسانات قیمت ارزهای خارجی و مواد اولیه مانند پلی پروپیلن در نوسان است. جهت سفارش و خرید جامبوبگ با کارشناسان ما در ارتباط باشید.