خدمات مشاوره در امور تجاری معدن

چکش و سنگ معدنی - مشاوره معدن

ایران یکی از ده کشور ثروتمند در زمینه دارایی‌های طبیعی مانند مواد معدنی ارزشمند بوده و هفت درصد از ذخایر طبیعی کل دنیا در کشور ما قرار گرفته است. با وجود پتانسیل بالای معادن ایران، بخش عظیمی از آن‌ها تا سال‌ها پیش دست نخورده باقی مانده بود و به دلیل نبود  امکانات و تجهیزات کافی، امکان استخراج مواد معدنی وجود نداشت. خوشبختانه در چهار سال اخیر توجه ویژه‌ای به بخش معدن شده و دولت برنامه هدفمند خود را برای رشد این صنعت تا سال 1404 اعلام کرده است.

در کشورهایی با ذخایر معدنی، حدود 30 درصد از گردش مالی آن‌ها توسط معادن تامین می‌گردد و این موضوع اهمیت سرمایه گذاری در بخش معدن را نشان می‌دهد. در صورت گسترش صنعت معدن و جذب سرمایه گذاران، توان استخراج مواد معدنی افزایش خواهد یافت و زمینه رشد اقتصادی و اشتغال زایی بیشتر را فراهم می‌سازد.

در حال حاضر میزان استخراج مواد معدنی در داخل ایران، حدودا یک چهارم کشورهای دیگر است و در طی سال‌های آینده هدف صنعت معدن، افزایش استخراج مواد ارزشمند از دل زمین است. طبق محاسبات و تخمین‌های اعلام شده توسط دولت تا سال 1404 میزان استخراج فولاد، مس، آلومینیوم و … تا حد زیادی افزایش پیدا خواهد کرد. افزایش استخراج مواد معدنی علاوه بر کسب درآمد، متریال اولیه برای تولید محصولات دیگر را نیز تولید می‌کند.

اگر شما هم به تجارت در صنعت معدن و سرمایه گذاری در این بخش علاقه مند هستید، می‌توانید با شماره‌های درج شده درتماس با ما ماگماماینر تماس حاصل فرمایید تا به شما در این راه کمک کنیم. تیم مجرب و مهندسین با تجربه ماگماماینر، نکات مهم در خصوص شروع تجارت در صنعت معدن را خدمت شما ارائه خواهند داد و سپس با تکیه بر دانش و تجربه مهندسین، می‌توانید قدم‌های خود را از در این راه بردارید. ما از ابتدای پروژه در کنار شما خواهیم بود.

تماس با ما

واردات و صادرات مواد معدنی

یکی از هدیه‌های ارزشمند طبیعت به انسان، مواد معدنی مانند مس، روی، زغال سنگ، سنگ آهن، طلا و … است که در نقاط دنیا پراکنده شده‌اند و هر کدام از آن‌ها کاربرد مختص به خود را دارند. در گذشته از این مواد معدنی استفاده می‌‌شد اما امروزه با پیشرفت علم، میزان اهمیت این مواد هم افزایش پیدا کرده است و در ساخت وسایل زیادی مورد استفاده قرار می‌گیرند. بدون مواد معدنی، زندگی روزمره انسان دچار مشکلات زیادی خواهد شد.

در کشور ایران حدود 6000 معدن مختلف کشف شده که از دل این معادن بیش از 60 ماده معدنی ارزشمند استخراج می‌گردد. ایران با دارا بودن ذخایر قابل توجه مواد معدنی، یکی از ثروتمندترین کشورها در این زمینه به شمار می‌رود که با استخراج مواد معدنی می‌تواند در آمد قابل توجهی برای خود رقم زند. به دلیل نبود زیرساخت‌های کافی، صنعت معدن رشد زیادی در طی سال‌های گذشته تجربه نکرده است اما خوشبختانه دولت برای سال‌های 1400 تا 1404 برنامه دقیقی جهت گسترش صنعت معدن ارائه داده است.

تجارت معادن

در حال حاضر میزان درآمد کشور از صادرات مواد معدنی به رقم قابل توجه 10 میلیارد دلار رسیده است و انتظار می‌رود در طی سال‌های آینده، سود ایران از واردات و صادرات مواد معدنی افزایش پیدا کند. صادرات مواد معدنی ایران به کشورهایی نظیر ترکیه، عراق، ارمنستان، امارات، عمان، پاکستان، گرجستان و … انجام می‌پذیرد. مواد معدنی مانند طلا، نقره، فیروزه، گاز، نفت، آهن، روی، سرب، کرومیت، نمک، گچ، منگنز و … به کشورهای اطراف ایران صادر می‌شود.

با وجود حجم عظیم مواد معدنی در داخل ایران، ممکن است برای تهیه برخی از مواد مورد نیاز صنایع، نیاز به خرید متریال‌های اولیه از کشورهای دیگر باشد. در این شرایط با ثبت درخواست، واردات مواد معدنی از کشور مقصد انجام خواهد گرفت. بودجه قابل توجهی در هر سال صرف ورود مواد معدنی از سایر کشورها می‌شود و با پیشرفت صنعت معدن در داخل کشور، احتمال کاهش میزان واردات وجود دارد.